MAREC – 2. TEDEN

PRENESI JEDILNIK – ŠOLA
PRENESI JEDILNIK – KOSILA ZUNANJI

PONEDELJEK

Malica: Pisan kruh (GPŠ), marelična marmelada, kisla smetana (M), grozdje, nesladkan čaj

Kosilo: Korenčkova juha (GPŠ, J, Z), goveji golaž (GPŠ, Z), polenta (GPŠ), kitajsko zelje v solati s koruzo, nesladkan čaj ali voda

Malica:   Jabolčni zavitek (GPŠ, M, J), nesladkan čaj ali voda, hruška

SHEMA MLEKO

Kosilo: Bučna juha (GPŠ, J, Z), rižota s puranjim mesom, zelena solata, voda

SREDASTAVKA

Malica: Polnozrnat kruh (GPŠ, GR), pašteta Argeta – Junior2 (M, S), kisle kumarice,  redkvica, nesladkan čaj ali voda

Kosilo: Piščančja obara z žličniki (GPŠ), puding, ovsen kruh (GPŠ, GO, S), nesladkan čaj ali voda

ČETRTEK

Malica: Hot dog štručka (GPŠ), piščančja hrenovka NJAMI Pivka1 (brez aditivov in E-jev), ajvar, zelena paprika, nesladkan čaj ali voda

Kosilo: Zdrobova juha (GPŠ), testenine z mesno omako (GPŠ, J), paradižnikova solata, voda ali nesladkan čaj

Malica: Koruzna bombeta (GPŠ), bio kefir s sadjem* (M), banana, čaj

Kosilo: Koleraba (GPŠ), bel kruh (GPŠ), palačinke (GPŠ, M, J), nesladkan čaj ali voda

——————————————————————————————————————————————-

Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

Pri vseh pripravljenih jedeh v šoli se uporablja manj sladkorja in manj soli.

EKOLOŠKO ŽIVILO JE OZNAČENO Z *.

OPOMBA:

1 NJAMI PIŠČANČJE HRENOVKE BREZ E so prejele na mednarodnem ocenjevanju AGRA so prejele Srebrno medaljo za kakovost ter posebno priznanje za varne mesnine. Vsebujejo omega3 in omega 6 maščobne kisline, ki so v kontroliranem razmerju. 2 OPOMBA: PAŠTETA ARGETA JUNIOR je 100-odstotno naravna mešanica najboljših sestavin. Brez ojačevalcev okusa, brez konzervansov in brez glutena.

LEGENDA OZNAK ALERGENOV: M – mleko, mlečni izdelki (laktoza), G – gluten (pšenica – GPŠ, pira – GPI, rž – GR, ječmen – GJ, oves – GO), Z – zelena, S – soja, A – arašidi, O – oreški (orehi, mandeljni, lešniki, pistacija, brazilski oreški…ipd), J – jajca, R – ribe, GO – gorčica, SE – sezam, VB – volčji bob, ME – mehkužci, ŽD, žveplov dioksid, SU – sulfiti. Vse jedi, živila, ki jih ponujamo lahko vsebujejo alergene v sledovih. (Uredba EU št. 1169/2011 in Uredba o izvajanju Uredbe 1169/2011 (Uradni list RS, št. 6/2014))