Delavnica Praznična peka

V ponedeljek, 3. 4. 2023, smo na šoli organizirali delavnico praznične peke. Pri praznični peki je pomembno predvsem to, da so recepti preprosti, rezultat pa okusen. Ni pomembno, kaj bomo spekli in kako zahtevne recepte smo si izbrali, temveč gre predvsem za druženje in ritual, ki poskrbi za praznično vzdušje – še posebej, če v to vključimo tudi otroke in jim pustimo proste roke. Tokrat smo proste roke dali našim učencem, ki so pod mentorstvom Tine Zobec Pirnat, Mije Lavrič, Damjane Ožbolt in gospe Marije Jakopin izdelali velikonočne krušne zajčke, mehke nuteline velikonočne zajčke z orehi ter prave male velikonočne košarice. Kmalu je vonj po sveže pečenem kruhu preplavil celoten šolski prostor, zajčki pa so izginili še preden so se dodobra ohladili.

Gospe Mariji Jakopin se iskreno zahvaljujemo za čas in trud, da smo lahko delavnico uspešno izpeljali in učencem približali čar prihajajočih velikonočnih praznikov.

Tina Zobec Pirnat, Damjana Ožbolt in Mija Lavrič