Učbeniški sklad
Učbeniški sklad je na šoli utečena oblika izposoje predpisanih učbenikov.
Poleg učbenikov, ki si jih učenci izposodijo domov, imamo v učbeniškem skladu tudi drugo gradivo, ki je dosegljivo samo v času pouka.
Denar za izgradnjo učbeniškega sklada zagotavlja Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje.
Učencem izposojamo učbenike, ki jih potrebujejo v času šolanja. Za učence od 1. do 3. razreda pa financira tudi delovne zvezke.
Pri izposoji šolskih učbenikov veljajo določena pravila:
- Starši na prvem RS pred vstopom otroka v šolo podpišejo obrazec za izposojo učbenikov za vseh devet let. V primeru, da si učbenikov ne želijo izposoditi v šoli, obvestijo upravljavko učbeniškega sklada.
- Po prejemu šolskih učbenikov morajo prejete učbenike pregledati in popisati poškodbe na njih. V primeru, da tega ne naredijo, na koncu šolskega leta za poškodbe odgovarjajo sami.
- Vse neovite učbenike morajo oviti v plastični ovitek ali folijo, nanj nalepijo nalepko, na katero napišejo svoje ime, priimek in razred. Oviti jih morajo tako, da ne poškodujejo platnic.
- Učenci v učbenike ničesar ne pišejo, rišejo, lepijo …
- Če kdo namerno uniči učbenik (čečkanje, trganje …), ga mora nadomestiti z novim oz. mora poravnati stroške učbenika v skladu s pravilnikom o učbeniškem skladu.
- Učenci po dogovoru s knjižničarko ob koncu šolskega leta vrnejo nepoškodovane učbenike v knjižnico.
Seznami učbenikov, delovnih zvezkov, učnih gradiv in ostalih potrebščin, ki jih učenci potrebujejo v posameznem razredu, so objavljeni na šolski spletni strani.
upravljavka učbeniškega sklada
Ksenija Brus